Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

23. märts

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon seab neljapäeval Riigikogu juhatuse valimistel parlamendi esimehe kandidaadiks Indrek Saare ja kutsub teisi opositsioonierakondi toetama Saare kandidatuuri.

„Indrek Saar on võimekas uue põlvkonna poliitik, kellel on Riigikogus tugev toetus. Indrek saab suurepäraselt hakkama Riigikogu juhtimisega, Eesti parlamendi esindamisega välissuhtluses, ka suudab ta parandada viimastel aastatel ohtlikult madalale langenud Riigikogu mainet,“ põhjendas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor saadikurühma otsust.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar (37) kuulub Riigikokku alates 2007. aastast. Tänavu valiti ta Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee kodukorrakomitee aseesimeheks. Enne Riigikogus tööle asumist juhtis Saar aseesimehena Rakvere linnavolikogu. Saar on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli ning on töötanud aastatel Rakvere teatri ning Teatri NO-99 direktorina, Eesti Teatrijuhtide Liidu juhatuse liikmena ning Eesti Etendusasutuse Liidu nõukogu esimehena.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul vajab Riigikogu hädasti uut esimeest ja tasakaalukamat juhtimist, sest Ene Ergma on Riigikogu Eesti avalikkusega suheldes nigelalt esindanud ning ajanud oma töös lubamatut parteipoliitilist joont.

„Me ei saa kuidagi toetada Ene Ergma jätkamist. Riigikogu esimees peab olema Riigikogu esimees ja mitte oma erakonna hääletoru, kuid kahjuks käitub Ene Ergma sageli Isamaa ja Res Publica Liidu peakontorist saadud juhtnööride järgi,“ selgitas Nestor. „Teiseks spiikri vahetamise põhjuseks on asjaolu, et Ergma on kriisihetkedel ajakirjanduse õigustatud küsimuste eest peitu pugenud ning pole suutnud Riigikogu rolli ja käitumist avalikkusele selgitada.“

Täiendav info:

Eiki Nestor

5183432

 

 

 

Tagasiside