Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
18. märts

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon otsustas esitada riigikogu juhatuse valimistel parlamendi aseesimeheks Eiki Nestori, kelle kandidatuuri toetavad ka Demokraatide ühenduse liikmed.

„Riigikogu kuude koosseisu valitud Eiki Nestor tunneb läbi ja lõhki parlamenditöö peensusi ning riigikogu kodukorda. Ta on juhtinud nii fraktsiooni kui komisjoni ning olnud mitme olulise seaduse põhiautoreid. Endise ministrina omab Nestor seadusloome kogemust ka täidesaatva võimu poolelt,“ põhjendas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser saadikurühma valikut.

Nestori kasuks räägib ka see, et ta on aastate jooksul olnud parlamentaarse demokraatia üks veendunumaid ja autoriteetsemaid eestkõnelejaid, lisas Mikser.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul tuleb Nestori taoline kogenud riigimees valida riigikogu juhatusse.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor (59) kuulub parlamenti alates 1992. aastast. Ta on valitud VII, VIII, IX, X, XI ja XII riigikogu liikmeks. Aastatel 1994-1995 töötas Nestor regionaalministri ja aastatel 1999-2002 sotsiaalministrina. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi mehaanikainsenerina ning teeninud leiba Keila autobaasi osakonnajuhataja ning Transpordi-ja Teetöötajate ametiühingu esimehena. Nestor on Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi ja tagatisfondi nõukogu liige. 2001. aastal omistati talle Riigivapi V klassi teenetemärk.

Täiendav info:
Sven Mikser
63166606

 

 

Tagasiside