Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

17. juuni

 

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon juhib tähelepanu valitsuskoalitsiooni kahetsusväärsele tavale lükata järjekindlalt tagasi opositsiooni eelnõud või peita need sahtlipõhja.

 

„Kui Riigikogu esimees Ene Ergma teatas hiljutisel Euroopa Liidu parlamendispiikrite kohtumisel, et opositsioon ei asu kosmoses, siis pidas ta kindlasti silmas oma kodumaad Eestit,“ seisab fraktsiooni avalduses. „Sotsiaaldemokraadid tänavad oma töö tunnustamise eest. Oleme tõepoolest esitanud lõppenud istungjärgul hulgaliselt eelnõusid, mis tagavad erinevate sotsiaalsete gruppide võrdse kohtlemise, aga ka mitmeid seadusemuudatusi hariduse, kultuuri, keskkonnahoiu vallas.“

 

Suurem osa neist eelnõudest saadeti valitsuserakondade häältega juba esimesel lugemisel ajaloo prügikasti, ent mõnel eelnõul on siiski õnnestunud pääseda läbi poliitilise filtri, mis peaks andma lootust ka teisele lugemisele. Paraku on tegu petliku lootusega.

 

Näiteks on keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi jätnud riiulile tolmu koguma sotsiaaldemokraatide algatatud keskkonnamõjude hindamise seaduse muutmise eelnõu, mis pälvis komisjoni tugeva toetuse ning läbis esimese lugemise juba veebruaris.

 

Sotsiaaldemokraatide kinnitusel lõpeks antud eelnõu seadustamise järel ära olukord, kus Eesti maavarade ja looduse ärakasutamisest huvitatud arendaja valib ise eksperdid, kes koostavad talle soodsa aruande. Keskkonnamõjude hindamist peab korraldama avalik võim, sest siis langeb ära huvide konflikt arendaja ja kodanike vahel ning esikohale tõuseb Eesti looduse ja pärandkultuuri hoid.

 

„Nii see kui ka paljud teised näited Toompealt tõendavad, et opositsioon ei asu tõepoolest kosmoses. Küll aga asub kosmoses koalitsioon, sest opositsiooni eelnõud kaovad „musta auku” ning peaminister ei tea, kas ta on UFO või mitte,“ ütles Mark Soosaar.

 

 

Täiendav info:

Mark Soosaar

5024947

 

 

Tagasiside