Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. jaanuar

Sotsiaaldemokraat Kalev Kotkas kinnitas täna riigikogus, et seni kuni kohalikud põllumehed on sunnitud tegutsema moonutatud konkurentsitingimustes, vajab Eesti maaelu märksa enam riigi tuge.

„Oleme seisukohal, et Eesti riik peab hakkama ise rohkem maaelusse panustama. Kuna makse kogutakse ka maapiirkondadest, on sealsetel inimestel moraalne õigus linnaelanikega enam-vähem võrdsele elukvaliteedile ja avalike teenuste hulgale,“ ütles Kotkas maaelu arengule pühendatud arutelul.

Sotsiaaldemokraadid seisavad Kotkase sõnul selle eest, et Eesti põllumeestele makstavad Euroopa Liidu toetused ühtlustuksid võimalikult kiiresti vanade liikmesriikide omadega. „Peame oluliseks, et toetusmäär 90 protsenti Euroopa Liidu keskmisest oleks meile tagatud järgmise finantsperioodi jooksul ja mitte aastal 2028, nagu näeb ette Euroopa Komisjoni pakkumine,“ lausus Kotkas.

Maaelu uue väljakutsena nimetas ta suunda maaettevõtluse multifunktsionaalsusele. Ühiskonnale vajalikke kaupu, teenuseid ja ka heaolu on võimalik pakkuda samaaegselt ja keskkonnasõbralikult ühest ettevõttest. „Näiteks seotakse omavahel toitlustus, turism, puhkus, vaba aeg, töötamine ja õppimine, rekreatsioon ja kohaliku toodangu tootmine,“ selgitas Kotkas.

Samuti soovivad sotsiaaldemokraadid, et esimene „Maaelu arengu aruanne“ saaks tuleval ja ületuleval aastal järje, mis kirjeldab aasta jooksul toimunud muudatusi ja annab tegeliku pildi maapiirkondades toimuvast.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

Tagasiside