Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
18. aprill

 

Sotsiaaldemokraatide nõudmisel tuleb peaminister Andrus Ansipil riigikogu ees selgitada, kas tema poolt Kiievis tehtud „ühe daami“ avaldus tähendab kursimuudatust Eesti välispoliitikas ja seni au sees olnud väärtuspõhise välispoliitika hülgamist.

„Valitsusjuhi avaldus, et „vale on panna Ukraina ja Eesti ning Ukraina ja Euroopa Liidu vaheliste suhete tulevikku ühele kaardile, ühele daamile“ viitab kursimuutusele Eesti välispoliitikas,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser.

See seisukoht läheb Mikseri sõnul otseselt vastuollu nii välisminister Urmas Paeti väitega, et inimõigused peavad olema majandushuvidest tähtsamad kui ka Catherine Ashtoni avaldusega, milles ta avaldas Euroopa Liidu nimel sügavat pettumust Julia Tõmošenkot puudutava kohtuotsuse üle.

Seepärast küsivad sotsiaaldemokraadid Ansipilt, kuivõrd on tema Ukraina võimudele meelepärased väljaütlemised kooskõlas põhimõttega, et inimõigused on Eesti välismajanduspoliitikas ülimuslikud. „Kuidas hindate oma visiidi tulemuslikkust teid saatnud Ukrainas ärihuve omavate Eesti ettevõtjate, sealhulgas hiljuti teie erakonda 50000 euroga toetanud Hillar Tederi jaoks?,“ pärivad nad Ansipilt.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606
 

 

Tagasiside