Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

13. detsember

Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb peaminister Andrus Ansipil riigikogu ees selgitada, miks tegutses valitsus Eestit tabanud lumetormis käpardlikult ja uimaselt.

Sotsiaaldemokraadid peavad lubamatuks, et läinud neljapäeval Virumaal ja Harjumaal autodesse ning bussidesse lõksu jäänud sadade inimeste päästmine toimus nii aeglaselt.

„Kas teie hinnangul on riigil kohustus tagada liiklus riikliku tähtsusega põhimaanteedel vaatamata kestvale lumesajule? Kas õhuke riik suudab osutada ja kas ta osutab eelnimetatud teenust ka „maksuvabadel reedetel”?” pärivad sotsiaaldemokraadid, osutades Padaoru ligi ööpäeva kestnud päästeoperatsioonile.

Samuti peab Ansip ütlema, kui palju inimesi peab jääma teedele kümneteks tundideks lumevangi, et valitsus käsitleks toimunut kriisiolukorrana ja tegutseks vastavalt.

Sotsiaaldemokraate paneb nördima ka siseminister Marko Pomerantsi käitumine, kes nimetas juhtunut „lokaalseks probleemiks.” Seepärast küsivad nad Ansipilt, kas Pomerants oli oma ülesannete kõrgusel. Valitsusjuhil tuleb kokku vastata kümnele küsimusele.

„Ansipi valitsus ei märganud taas kriisi,” ütles arupärimise üle andnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Karel Rüütli.

Täiendav info:
Karel Rüütli
5246312

Tagasiside