Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile õhtul arutasid riigikogu liikmed Raimond Kaljulaid, Jevgeni Ossinovski ja Katri Raik Facebookis peetud avalikul debatil Ida-Virumaa homse päeva üle. Koos otsiti lahendusi nii Ida-Virumaa sotsiaalsetele kui ka majanduslikele väljakutsetele.

Ida-Virumaal on Eesti maakondadest kõige rohkem töötuid: täna on seal töötuse määr kerkinud 12,9 protsendile, samas on Eesti keskmine 7,4 protsenti. Sotsiaaldemokraatidest saadikute kinnitusel viitavad need arvud otsesele vajadusele pakkuda inimestele täiendavaid tööturumeetmeid.

Ida-Virumaalt riigikokku valitud Katri Raik toetas töötasuhüvitise pikendamist kolmele kuule, aga ka tööturumeetmete laiendamist võlaõiguslepingute alusel töötanud inimestele ja neile, kes on töötanud FIEdena või OÜ vormis.

Jevgeni Ossinovski tõi välja, et viimase kümne aasta jooksul on Ida-Virumaa jaoks tegemist kolmanda kriisiga, mis kõik on kas otse või kaude seotud põlevkivitööstusega.

„Juba enne koroonaviiruse leviku algust kriisi serval olnud Ida-Virumaale ei too õlitehas lahendust. Maakond vajab konkreetset plaani, et parimal viisil ära kasutada õiglase ülemineku 500 miljonit eurot ja tõesti luua piirkonnale elujõuline majandusmudel,“ leidis Ossinovski.

Kõik kolm riigikogu liiget toetasid nii väikestele kui ka keskmise suurusega ettevõtetele suunatud läbimõeldud lahendusi. Kõne all oli ka agropargi rajamine ja Sillamäe sadama laiendamine. „Tuleb tegutseda ja kindlasti jälgida, kuidas saada vähema rahaga nutikamaid ja kauakestvamaid, maakonnale kõige tulusamaid lahendusi,“ ütles Raik.

Raimond Kaljulaidi sõnul vajavad Ida-Virumaa kõrval rohkem toetust ka Kagu-Eesti ja saared. Kindlasti oleks Ida-Virumaale abiks sotsiaaldemokraatide välja pakutud kriisiaja lahendused – näiteks toetada iga õpilast 500 euroga. On ju distantsõpe toonud peredele täiendavaid kulutusi.

Parlamendiliikmete arutelu on võimalik vaadata järele Facebooki lehekülgedel www.facebook.com/sotsdem/ (eesti keeles) ja www.facebook.com/sotsdemru/ (vene keeles). Eilsest otsearutelust sai virtuaalselt osa ligi 4000 inimest.

Täiendav info: Katri Raik, 5153394

Tagasiside