Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 

Pressiteade

28. september

 

Riigikogus põhiseaduse muutmise eelnõu esimesel lugemisel kõne pidanud Mark Soosaar ütles välja sotsiaaldemokraatide seisukoha, et viimane aeg on likvideerida vastuolu põhiseaduse ning muinsuskaitseseaduse vahel.

 

„Põhiseaduse preambulast tuleneb, et Eesti riik on loodud kultuuri kestmiseks. Kultuuri lahutamatuks osiseks on ka kultuuripärand. Samas on mälestiste säilitamise kohustus pandud nende omanikele. Selle vastuolu likvideerib põhiseaduse täiendus, mis jagab kohustuse hoida esivanemate pärandit kolme osapoole vahel, kelleks on riik, omavalitsused ning iga inimene meie kodumaal,“ rääkis Soosaar.

 

Riigikogu muinsuskaitse ühenduse eestvedamisel sündinud ja 67 riigikogulase allkirjaga eelnõu võib saada seaduseks juhul, kui põhiseaduskomisjon peab kinni menetlusreeglitest ning saadab eelnõu teisele lugemisele hiljemalt järgmise aasta jaanuari teisel töönädalal.

 

„Vastasel korral jääb eelnõu Riigikogu XI koosseisu volituste lõppemisega õhku ning tuhanded avariilised mälestised hävivad lõplikult,“ märkis Soosaar.

 

Täiendav info:

Mark Soosaar

5024947

 

 

Tagasiside