Pressiteade
10. veebruar

Sotsiaaldemokraatide hinnangul võivad haridusministeeriumi poolt läbi surutud muudatused tuua kaasa olukorra, kus paljud koolid ei suuda enam erivajadusega lapsi piisavalt toetada.

„Riik lükkas koolide tugispetsialistide – logopeedide, psühholoogide ja sotsiaalpedagoogide – palgakulud täielikult omavalituste õlgadele. On suur oht, et hulk psüühika-ja käitumishäiretega lapsi jääb edaspidi ilma vajaliku abita, kuna kõhna rahakotiga omavalitsused ei suuda eripedagooge rahastada,“ märkis Heljo Pikhof. Samas on riik loomas igasse maakonda hariduslike erivajadustega laste tarbeks nn teise tasandi nõustamiskeskust. „Keskuse spetsialisti ootejärjekord võib ulatuda mitme kuuni, aga konfliktid vajavad kohest lahendamist,“ rääkis Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna haridusminister Jaak Aaviksoole arupärimise, et saada teada, mida kavatseb haridusministeerium erivajadustega laste heaks teha. „Praxise uuringu põhjal eelistavad koolide ja lasteaedade juhid ning õpetajad, et tugispetsialistid töötavad nende asutuses. Miks eelistatakse riiklikult toetada just teise tasandi nõustamist? Kuidas motiveerida koole kaasama erivajadustega lapsi tavaõppesse, kui seda täiendavalt ei rahastata?“ küsivad arupärijad.

Ministril tuleb samuti tutvustada, milliseid samme astub ministeerium, et valmistada tavaõpetajaid ette tööks erivajadustega lastega.

„Tegu on äärmiselt tõsise ja laiaulatusliku probleemiga. Meil on ligi 24000 haridusliku erivajadusega õpilast. Jõgeva, Lääne-Viru ja ja Põlva maakondades moodustavad selliseid õpilasi juba veerandi kogu õpilaskonnast. Kahjuks ei ole näha, et nende laste toetamine ja nõustamine oleks haridusministeeriumi jaoks prioriteet,“ lisas Pikhof.
 

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside