Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus kõneldes käis sotsiaaldemokraat Mark Soosaar välja mõtte, et lammutamise või arhitektuurikonkursi asemel peaks riik pöörduma Sakala keskuse autori arhitekt Raine Karbi poole ettepanekuga projekteerida hoone tänapäevastele vajadustele vastavaks.

Soosaar nimetas Raine Karpi XX sajandi geniaalseimaks Eesti arhitektiks kahel põhjusel. Esiteks on tema loomingus ilmekalt esindatud rahvusliku ehituskunsti ajaloo parimad traditsioonid. Teiseks on just totalitaarne ühiskond paradoksaalsel kujul tinginud sümbolite, kujundite ja mõistukõne kasutamist, mille tõttu sai Sakala keskusest paljutähenduslik kunstiteos.

“Sotsiaaldemokraadid vaatavad südamevaluga, kuidas vastutustundetud võimuerakonnad samm-sammu haaval püüavad hävitada meie keerulist ajalugu meenutavaid kunstiteoseid. Sotsiaaldemokraatide võitlust kultuuriväärtuste püsimise nimel valimiseelseks populismiks nimetada on enam kui kohatu. Pigem on alatu püüda valimiseelses neurootilises õhkkonnas läbi suruda avalikku huvi eiravaid projekte, olgu need siis Pärnu Rannapargis või Tallinna südames,” lisas Soosaar.

 

Tagasiside