Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme Riigikogus mõttevahetus „Kultuuripärandi põhiseaduslik kaitse”

Homme Riigikogu Valges saalis kell 13 toimuval mõttevahetusel „Kultuuripärandi põhiseaduslik kaitse” tuleb kaalumisele, kas alustada uue muinsuskaitseseaduse koostamisega või lisada põhiseadusesse täiendav säte.

 „Meie põhiseaduse § 53 ütleb, et igaüks on kohustatud säästma elu- ja looduskeskkonda, samasugust paragrahvi kultuuriväärtuste kohta ei leia meie riigi alusdokumendist isegi luubiga otsides. Peame järgima teiste Euroopa riikide eeskuju ning samuti sätestama kultuuripärandi hoidmise põhiseadusliku kohustuse igale kodanikule, igale omavalitsusele ja ka riigile,” ütles Soosaar.  

Mullune riigikontrolli audit selgitas välja, et Eestis on üle 500 ehitusmälestise, mis ilma kohese konserveerimiseta võivad muutuda juba lähiajal vormituteks kivi- või palgihunnikuteks. Valitsuse kava kärpida toetusi mälestiste omanikele toob selle traagilise päeva veelgi lähemale.
 
„Eriti hull on olukord unikaalse külaarhitektuuriga, mis pole ehitatud sellise sajanditepikkuse perspektiiviga kui pühakojad, seal on meie kaotused kõige suuremad”, arvab sotsiaaldemokraat Mark Soosaar.

Homne üritus on Parlamendi muinsuskaitse ühenduse algatus, mille sisuks on seadusandluse otsustav muutmine kultuuriväärtuste paremaks kaitsmiseks. Ilma varasemate põlvede poolt loodud pärandit hoidmata ei saa me öelda, et oleme tõsiseltvõetav kultuurrahvas.

Lisainfo:
Mark Soosaar
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige
50 24 947
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
631 6650
555 89 250
[email protected]

 

Tagasiside