Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

2. september

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kutsel viibib teisipäeval Tallinnas enam kui 40-liikmeline Soome sotsiaaldemokraatide delegatsioon, kuhu kuulub neli Soome valitsuse ministrit ja pea terve eduskunna sotsiaaldemokraatide fraktsioon.  

Naaberriigi delegatsiooni juhivad Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei esimees ja Soome rahandusminister Jutta Urpilainen ning  Soome parlamendi esimees Eero Heinäluoma. Urpilaisel on kavas kahepoolsed kokkusaamised nii Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri kui rahandusminister Jürgen Ligiga. Heinäluoma kohtub Toompeal oma Eesti kolleegi, riigikogu esimehe Ene Ergmaga.

Visiidi Eestisse teevad teiste seas kaasa haridusminister Krista Kiuru, elamumajandus- ja kommunikatsiooniminister Pia Viitanen ning tervishoiu- ja sotsiaalminister Susanna Huovinen.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon võõrustab oma Soome kolleege riigikogus, kus toimub kaks poliitilist arutelu. Neist esimene keskendub ettevõtete tulumaksuga seotud küsimustele ning selle avab Eesti Panga uuringujuhi ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Karsten Staehri ettekanne. Samal ajal toimub teine paneel, kus kahe riigi sotsiaaldemokraadid arutlevad Soome ja Eesti näitel hariduse regionaalse kättesaadavuse üle.

Pärastlõunal leiab riigikogu konverentsisaalis aset Soome parlamendi sotsiaaldemokraatide saadikurühma ja riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kohtumine.

Oma Tallinna visiidi käigus külastavad Soome sotsiaaldemokraadid ka Ülemiste Citys asuvat Eesti Demokeskust ja Soome saatkonda.

Täiendav info:

SDE välissekretär Jevgeni Ossinovski

5545420

 

 

Tagasiside