Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
6. november

Riigikogu asub täna arutama sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks on langetada sõiduauto haagise riigilõiv tänaselt 121 eurolt 25 euroni ja lõpetada olukord, kus haagise registreerimistasu moodustab tervelt neljandiku tema maksumusest.

„Riigilõiv sõiduauto haagise registreerimise eest on ebamõistlikult kõrge. Eestis müüdava haagise keskmine hind on 640 eurot – seega teeb riiklik lõiv haagise 24 protsenti kallimaks. Uue auto registreerimistasud moodustavad aga keskmiselt ühe protsendi tema soetuskuludest,“ selgitas eelnõu autor Kalev Kotkas.

Soomes on keskmine haagise hind 750 eurot, tema registreerimine koos numbrimärgiga maksab omanikule maksimaalselt 29 eurot. Norras tuleb haagise registreerimise ees tasuda kõigest 5,5 eurot ja Rootsis 6,3 eurot, lisas Kotkas.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu aitaks seaduseks saades kaasa nii liiklusohutuse paranemisele kui keskkonna säästmisele. „Eestis kasutatakse palju vanu, käepäraste vahenditega remonditud haagiseid, mis on kõrge riskiastmega. Madalam riigilõiv soodustab ka väikesemahulist kaubavedu haagistega, mis on märksa keskkonnasõbralikum,“ märkis Kotkas.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

 

Tagasiside