Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
31. mai
 
Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab täna algatatud seaduseelnõuga anda lastevanematele võimaluse kasutada vanemahüvitist paindlikult kuni lapse 8-aastaseks saamiseni.
 
Sotsiaaldemokraatide esitatud vanemahüvitise seaduse muutmise eelnõu lubab emadel ja isadel võtta vanemahüvitise päevi välja neile sobival ajal kuni lapse 8-aastaseks saamiseni või esimese kooliaasta lõpuni.
 
„Tänane süsteem on liialt jäik ega toeta töö-ja pereelu ühitamist. Meie pakutud muudatuse järgi otsustavad lapsevanemad ise, millal ja kui suurel määral kasutada riigi poolt hüvitatud päevi lapse kasvatamiseks,“ selgitas sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. „Vanematel tekib võimalus olla ühel osal nädalast kodus, kasvatada last ja saada selle eest hüvitist ning teisel nädala osal töötada. Vanemahüvitust võib näiteks osaliselt välja võtta ajal, mil laps harjub lasteaiaga või läheb esimesse klassi.“Samas saavad kõik need, kes ei soovi oma vanemahüvitise perioodi hajutada, lapsega  jätkuvalt poolteist aastat kodus olla.
 
Paindlik süsteem lihtsustab Pikhofi sõnul naiste tööturule naasmist  ja suurendab nende  konkurentsivõimet tööjõuturul. „Uutest valikuvõimalustest võidavad nii lapsed kui emad-isad,“ lisas ta.
 
2011. aastal jõustuv eelnõu ei too riigile lisakulusid, vaid hoopis hajutab kulutused pikemale ajaperioodile.
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
Tagasiside