Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

21. november
 
   
Sotsiaaldemokraadid esitasid 2012. aasta riigieelarvele muudatusettepaneku, mis ei luba Eesti Energia aktsiakapitali laiendada 150 miljoni euro võrra, kuna see läheb vastuollu riigiabi reeglitega.
 
„Majandusministeeriumi soov laiendada Eesti Energia aktsiakapitali on käsitletav riigiabina, mille andmine on vastuolus vabaturu reeglitega. Eelarves on selleks eraldatud 150 miljonit eurot, mida põhjendatakse uute põlevkiviplokkide ehitamise vajadusega. Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et nii riskantsest aktsiakapitali laiendamisest tuleb loobuda,“ selgitas rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev.
 
Tema sõnul üritab valitsus maksumaksja rahaga toetada Eesti Energiat ajal, kui põlevkivist toodetud elektri hind lähitulevikus oluliselt tõuseb, mistõttu ta ei suuda enam vabal turul konkurentsi pakkuda.
 
„Olukorras, kus väidetavalt ei jätku raha ei lastetoetuste ega õpetajate palkade tõstmiseks, on enam kui küsitav konkurentsivõimetu elektritootmise reeglitevastane toetamine. Selle asemel tuleks panustada alternatiivsele elektritootmisele,“ lausus Vassiljev.
 
Sotsiaaldemokraadid tegid kolmanda lugemise eel eelarvele taas tervikliku muudatusettepaneku, kus on kirjas õpetajate ja kultuuritöötajate palgatõus, lapsetoetuste tõstmine, omavalitsuste tulubaasi suurendamine, tasuta koolitoit gümnasistidele ja suuremad õppetoetused üliõpilastele. Samuti taotleb fraktsioon rahalisa päästekomandodele, kiirabile ja lasteaedadele. Kulude katteallikana näevad sotsiaaldemokraadid kaitsekulude kavandatavast mõõdukamat tõusu ja maksumuudatusi.
 
 
Täiendav info:
Rannar Vassiljev
56215610
 
Tagasiside