Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. märts

Sotsiaaldemokraadid algatavad täna riigikogus seaduseelnõu, mille eesmärgiks on välistada juhtumid, kus osa vaesuses elavate perede lastest ei hakka saama vajaduspõhist peretoetusest.

„1. juulil jõustub valitsuse poolt lastetoetuse reformiks ristitud seadus, mis toob praegusel kujul kaasa olukorra, kus osa toimetulekutoetust saavate perede lastest jääb ilma uue toetuseta. Sotsiaalministeeriumi andmetel oli jaanuaris ja veebruaris 40 taolist peret, kellel poleks õigust lisarahale,“ ütles Heljo Pikhof. „Sellisel ebaõiglusel ei tohi lasta sündida. Meie eelnõu kindlustab vajaduspõhise peretoetuse jõudmise kõigi kitsikuses elavate perede lasteni.“

Kehtiva korra ohver oleks näiteks alampalka teeniv ja kahte alla 14 aastast last kasvatav üksikema, kes saab netopalgana kätte 273 eurot, millele lisandub lapsetoetustena 38,4 eurot ning elatisrahana 200 eurot. Perele, mille sissetulek on kokku 511 eurot kuus, jääb pärast eluruumi kulude mahaarvamist kätte vähem kui 199 eurot. Seetõttu makstakse perele ka toimetulekutoetust. Kuna antud pere puhul on vaesuspiir 448 eurot, jääb ta vajaduspõhise peretoetuseta.

Pikhofi sõnul puudutab vajaduspõhise peretoetuse praak eeskätt neid lapsevanemaid, kes teenivad miinimumpalka. Suuremas hädas on sellised pered just kütteperioodil.

Ettepanekut maksta vajaduspõhist peretoetust kõigile toimetulekutoetuse saajatele sisaldas ka sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis valitsuskoalitsiooni häältega eile riigikogu menetlusest välja lükati.

„Reformierakonna poliitik Rein Aidma tunnistas parlamendi ees vajaduspõhise peretoetuse teema olulist, tuues aga eelnõu tagasilükkamise põhjuseks selle teise sätted. Tuleme valitsusliidule vastu ja esitame oma ettepaneku eraldi eelnõuna,“ sõnas Pikhof.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside