Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile sotsiaaldemokraatide korraldatud avaliku teenistuse seaduse arutelul kujunes kõige tõsisemaks arutlusteemaks seni justiitsministeeriumi poolt veel koostamata eelnõuga seotud rakendusseadus, mis peab sõnastama korra, kuidas uuele seadusele valutult üle minnakse.

„Mis saab tänasest ametnikust on kõige tähtsam ja tundlikum teema, sest tänastel ametnikel on õiguspärane ootus jätkata tööd vana ATS-i alusel,” ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor. „Aga selgus, et selle koostamisele pole veel asutud .”

Ühiselt ametiühingute esindajatega juhtisid sotsiaaldemokraadid tähelepanu sellele, et uues seaduses puudub ühtne selgus, kes uue seaduse järgi ikkagi on ametnik, sest see vastutus delegeeritakse suures osas ministritele või kohalikele omavalitsustele.

„Õiguslikud alused töötamiseks avaliku teenistuse seaduse ja töölepinguseaduse alusel on oluliselt erinevad. Seega peab seadus selgelt ütlema, kes töötab avaliku teenistuse ja kes töölepinguseaduse alusel,” ütles Nestor. „Ametiühingutegelased märkisid seega täiesti õigesti, et ühe ja sama töö korral erinevates ministeeriumites ja omavalitsustes peab ka kord olema ühesugune – väljapakutud eelnõu ei taga seda ühtset arusaama kuidagi.”

Kõik osapooled olid üksmeelel, et täna kehtiv seadus ja tegelik palgakorraldus on erinevad ja selles läbipaistva korra loomine on äärmiselt vajalik.

Kohtumisel osalesid eelnõu autorid justiitsministeeriumist, ametnike huve esindavate ametiühingute esindajad, aktiivsed riigiametnikud ja SDE fraktsiooni liikmed.

 

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com

 

teadustas:
[email protected]
555 89 250; 631 6650
 

Tagasiside