Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. juuni

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab täna algatatud planeerimisseaduse muudatustega seada sisse korra, kus üleriigiline planeering peab edaspidi läbima avaliku arutelu ja saama seejärel heakskiidu ka riigikogult.

„Üleriigiline planeering tuleb tuua rahva ette ja siis riigikokku. Praegu on kahjuks nii, et üleriigilisi planeeringuid ei saadeta avalikule väljapanekule, mistõttu ei saa rahvas kaasa rääkida. Samuti ei näe seda riigikogu,“ selgitas sotsiaaldemokraat Mark Soosaar.

Üleriigiline planeering annab sõnul aastakümneteks visiooni riigi ruumilisest arengust, mistõttu ei tohiks nii põhimõttelist otsust langetada neljaks aastaks kokku tulnud võimuliit. „Planeeringu elluviimine õnnestub vaid siis, kui tal on rahva hulgas laiapõhjaline toetus ja teda toetavad konsensuslikult ka erinevad poliitilised jõud,“ lisas Soosaar.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu järgi avalikustatakse üleriigiline planeering interneti, avalik-õigusliku ringhäälingu ja muu pressi kaudu. Avalik väljapanek kestab kolm kuud, mille järel kinnitab planeeringu projekti valitsus, kes suunab selle edasi riigikogule. Planeering jõustub, kui riigikogu on ta otsusena vastu võtnud.

Täiendav info:

Mark Soosaar
5024947

 

 

Tagasiside