Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
27.09

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna algatatud seaduseelnõuga tõsta üksikvanemale makstava toetuse seniselt 19 eurolt 67 euroni kuus, et pakkuda arvestatavat tuge kõige suuremas kitsikuses elavate perede lastele.

 
„Üle kümne aasta muutumatuna püsinud üksikvanema lapse toetuse tõstmine on hädavajalik, sest vaesuses on meil just üksikvanemaga pered ja paljulapselised pered. Aastal 2009 oli üksikvanemaga leibkondade vaesusmäär 38 protsenti,“ ütles Heljo Pikhof. Tema sõnul tuleb paremerakondadel lõpuks nii tõsist probleemi tunnistada ja lahendus leida.
 
„Küsisin äsja peaministrilt, mida osta lapsele 19 euro eest. Valitsusjuht ilmutas kahetsusväärset elukaugust ja hoolimatust, öeldes, et „küll oleks kurb, kui ainult see 19 eurot olekski, aga kui see korrutada kolmega, ega siis kurbust väga palju vähem ei ole.“Võin kinnitada, et kehval järjel perede lastele kulub iga lisakroon ära,“ märkis Pikhof.
 
Sama eelnõuga soovivad sotsiaaldemokraadid tuua vanemahüvitise lae kolmelt keskmiselt palgalt kahe keskmise palgani, et perede toetamine muutuks oluliselt efektiivsemaks. 2010. aasta mais avaldatud OECD põhjalik Eesti sotsiaalpoliitika analüüs tõi Pikhofi sõnul välja, et peretoetusteks eraldatatav vähene raha jõuab tõeliste abivajajate asemel hoopis heal järjel olevate inimeste taskusse. Selle põhjuseks on eeskätt kehtiv vanemahüvitise süsteem.
 
 
Vanemahüvitise seaduse ja riikliku peretoetuse seaduse muudatused on kavas jõustada kümme kuud pärast vastuvõtmist, et arvestada perede õigustatud ootustega.
 
 
Täiendav info:
 
Heljo Pikhof
5119637
 
Tagasiside