Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 19. novembril kohtunud Sotsiaaldemokraatide (SDE) ja Erakond Eestimaa Rohelised (EER) töörühmad leidsid, et programmiline ühisosa alates maamajandusest, energiamajandusest, keskkonnapoliitikast kuni haldusreformini on kahel erakonnal suur.

„Eriti energiasäästu ja taastuvenergia teemal meie programmid Rohelistega kattuvad,“ ütles Sotsiaaldemokraatide aseesimees ja sotside töörühma juht Indrek Saar. „Ühisosa baasilt liigume edasi ühiste initsiatiivideni.“
 
Kui täna on kombeks seadusloomet parandada vaid hetkevajadusi silmas pidades, siis Sotsiaaldemokraadid ja Eestimaa Rohelised vaatavad asju pikas perspektiivis ennetavalt ja tahavad, et ühiskond oleks hoolivam nii inimeste kui keskkonna suhtes.
 
„Tuleb valmistada ette algatused, et majandus oleks energia- ja ressursisäästlik ning olla riigina seeläbi maailmas konkurentsivõimelisemad,“ nentis Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni esimees Valdur Lahtvee.
 
Samuti taunivad mõlemad erakonnad viimastel aastatel järjest küünilisemaks muutuvat elanikkonna rühmade vastandumist ja võimu tsentraliseerimist.
 
Esimeste ühisalgatusteni kavatsevad Sotsiaaldemokraadid ja Rohelised jõuda lähinädalatel.
 
Lisateave:
Indrek Saar
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees
50 82 436
 
Valdur Lahtvee
Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni esimees
53 285051
 
 
Tagasiside