Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE: tulumaksu alandamise peatamine on üks võimalus riigi tulusid suurendada

Peale tänast valitsusliidu üldkogu leiab sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor, et kui me jätkuvalt soovime koostada tasakaalus eelarvet, siis ei tohi tähelepanuta jätta  võimalust suurendada riigi tulude poolt, näiteks tulumaksu alandamise peatamise kaudu.

„Tulumaksureformi edasilükkamine on üks võimalustest, mida kabinet arutama peab ja see on valus kõigile koalitsiooni osapooltele, aga see aitaks vältida muid täpselt sama valusaid otsuseid,” ütles Eiki Nestor.

Kui me jätkuvalt soovime koostada tasakaalus riigieelarvet, siis selle saavutamiseks on kaks teed: kulude kärpimine või riigi tulude suurendamine. Siiani on rohkem räägitud kulude kärpimisest ja koalitsioonileppe täitmise edasilükkamisest ja ilmselt ei ole nendest lahendustest pääsu.

Riigi tulude suurendamiseks on ka muid võimalusi. Nii näiteks ei saavutatud möödunud aastal üksmeelt ettevõttele kuuluvate autodega isiklike sõitude maksustamise osas, selle mõtte läbiminek suurendaks aga riigieelarve võimalusi 400 miljoni krooni võrra aastas.
 
„Eelarvestrateegia koostamisel on mõistlik arutada kõiki võimalusi ja mitte vehkida vaid punase pliiatsiga,” rõhutas Eiki Nestor.

Valitsuskabinet arutab riigieelarve strateegiat homme.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Tel: 51 83 432
eikinestor.blogspot.com

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250; 631 6650
[email protected]

 

Tagasiside