Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraadid tegid ettepaneku, et tehnorajatise omanik peab aitama heastada rajatisest tingitud ebameeldivused kohalikele elanikele.

„Palju tulisust tekitanud Hiiumaa tuuleparkide rajamine ajendas mind mõtlema probleemile laiemalt,” ütles maaelukomisjoni sotsiaaldemokraadist esimees Kalev Kotkas. „Kui mõni tehnorajatis nagu tuulegeneraator või mobiilimast selgelt häirib ümbruskonna elanikke ja halvendab nende elukvaliteeti, siis peab seda kahju omanik ja omavalitsus elanikele ka kuidagi kompenseerima.”
 
Ettepaneku järgi tehnorajatise omanik tasub maksu, millest omavalitsus saab iga aasta lisaraha, et siluda tehnorajatisest tekitatud probleeme. „Tehnorajatise maksustamise läbi ei pea kasutama kõigi vallaelanike makse selleks, et hüvitada teatud piirkonna murekoormat.,” selgitas Kalev Kotkas.
 
Maksust laekuva rahaga on kohalikul omavalitsusel õigus ja kohustus eelisarendada rajatisest mõjutatud piirkonna atraktiivsust ning elukeskkonda.
 
Kotkas lisas: „Tehnorajatise maks nagu teised kohalikud maksud, on tulevikus kohalikule omavalitsusele võimalus mitte kohustus.”
 
Sotsiaaldemokraatide fraktsioonil on valmis ka vastava sisuline eelnõu ja eile esitati see koalitsioonipartneritele.
 
Lisateave.
Kalev Kotkas
Maaelukomisjoni esimees, sotsiaaldemokraat
50 37 976
 
 
555 89 250

631 6650
 
Tagasiside