Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
20. oktoober
 
 
 
Sotsiaaldemokraadid on otsustavalt vastu valitsuse plaanile suunata inimeste maksetest kogunenud töötuskindlustuse raha edaspidi töötute koolitusse, kuna see rikub ära toimiva töötuskindlustuse.
 
 
„Täna riigikogus esimesele lugemisele tuleva eelnõuga on valitsus läinud töötuskindlustuse alustalade kallale. Sisuliselt tahab valitsus tänaseid töötuid nende endi raha eest koolitama hakata. See eelnõu tuleb menetlusest tagasi lükata,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor. „Valitsuse ettepanek on eriti kohatu värske Tartu Ülikooli ja Praxise uuringu valguses, mille järgi kulutab Eesti Euroopa Liidus kõige vähem raha ühe töötu kohta. Meil makstavad töötuhüvitised on ühed madalamad Euroopas, töötute vaesusrisk jälle üks kõrgemaid“
 
 
Nestori kinnitusel tuleb jääda kehtiva seaduse põhimõtte juurde, mis lubab töötuskindlustusmaksete raha kasutada üksnes töötutele hüvitise maksmiseks ja ei millekski muuks. Töötute koolitamine on ülioluline, kuid need kulud tuleb katta riigi muudest tuludest, lisas Nestor.
 
 
Sotsiaaldemokraadid ei saa kuidagi nõus olla ka sellega, et valitsus tahab tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muudatustega kärpida töötukassa nõukogu volitusi.
 
 
Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432
Tagasiside