Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

3. mai

 

Riigikogu arutab homme Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud eelnõu, mille eesmärgiks on kindlustada töötuks jäänud inimesed senisest suuremate tagatistega, milleks töötukassas on piisavalt vahendeid.

Sotsiaaldemokraadid tahavad tõsta töötuskindlustushüvitise 70 protsendini töötaja varasemast palgast ning laiendada kindlustust saavate inimeste ringi. Töölepinguseaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise eelnõu järgi tekib alates 2011. aastast õigus töötukassast makstavale hüvitisele ka inimestel, kes lahkusid töölt poolte kokkuleppel või omal soovil.

„Töötukassa tagavarad ulatuvad aasta lõpuks 1,045 miljardi kroonini ja seda prognoositava 16,6 protsendilise tööpuuduse juures. Meie kõrge tööpuuduse juures on tegu täieliku paranormaalsusega,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.
Tema sõnul parandavad suuremad hüvitised inimeste toimetulekut, aitavad neil raskel ajal end aktiivsena hoida ja uut ametit õppida.

Sotsiaalkomisjoni liikme Heljo Pikhofi väitel kindlustas valitsus läinud aastal töötuskindlustuse maksemäärasid tõstes vaid eelarve tulude ja kulude tasakaalu ehk euro tulekut, unustades inimesed, kes on ju ise töötukassasse panustanud. „Töötuskindlustuse eesmärgiks on kindlustada inimesed, kel pole tööd ja kes seda otsivad,“ lausus Pikhof. „Sotsiaalpartnerite kokkuleppel sündinud seadust on neljal korral muudetud ühepoolselt töövõtjale ebasoodsamaks. Nüüd tuleb need asjad tagasi pöörata.“

Riigikogu arutas sotsiaaldemokraatide eelnõu ka 22. aprillil, mil esimene lugemine jäi tööaja lõppemise tõttu pooleli.

 

Lähem info:

Eiki Nestor
5183432

Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside