Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas täna riigikogus tulumaksuseaduse muudatused, mis lubavad  tööandjatel teha maksuvabalt kulutusi oma töötajate tervisesse ja koolitamisse.  

 
Sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on vabastada ettevõtjad tervise-ja koolituskulude erisoodustusmaksust, mis võimaldab neil senisest rohkem töötajatesse investeerida.
 
 „Meie ettepanekud on seda aktuaalsemad, et juba läinud aasta 1. juulist maksab omavastutuse lõppedes töötaja järgmise viie haiguspäeva eest hüvitist tööandja ja mitte haigekassa,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimees Eiki Nestor. See on tõstnud ettevõtjate huvi selle vastu, et nende töötajad oleksid võimalikult terved.
 
 „Oleme veendunud, et see muudatus vähendab haigestumist. Seega on riigi kahjud olematud, võit aga suur, sest paraneb nii töötajate tervis kui konkurentsivõime,“ selgitas Nestor.
 
Eelnõus teevad sotsiaaldemokraadid veelkordse ettepaneku mitte maksustada kulutusi töötajate tasemekoolitusele. „Eelmisel nädalal rääkisid kõik erakonnad vajadusest minna üle targale tööle. Teeme siis lõpuks selle nimel midagi!,“ sõnas Nestor.
 
Tulumaksuseaduse muutmise ja täiendamise seadus on kavas jõustada 2011. aasta 1. jaanuaril.
 
 
Täiendav info:
 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor
5183432
 
Tagasiside