Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
2. aprill

 

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mis lubab ettevõtjatel teha aastas 400 euro ulatuses maksuvabalt kulutusi oma töötajate tervisesse.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab vabastada tööandjad tervisekulude erisoodustusmaksust, mis võimaldab neil senisest märksa enam investeerida töötajate ravimisse, haiguste ennetamisse ja tervisesporti.

„Meie eesmärgiks on vähendada inimeste haigestumist ja soodustada tervislikku eluviisi, mis omakorda aitab vähendada survet haigekassa eelarvele. Kahjuks pärsib riigi tänane maksupoliitika tervisesse panustamist – ettevõtteid, kes toetavad näiteks oma töötajate sportimisharrastust ja taastusravi, karistatakse erisoodustusmaksuga,“ ütles eelnõu üle andnud Urve Palo. „Olen kindel, et paljud firmad võimaldaksid oma kulul töötajatele põhjalikku tervisekontrolli, kui selline maksuvabastus tuleks. Terve inimene on ettevõttele suur väärtus ja lõppkokkuvõttes on haiguse ennetamine ning õigel ajal ravi alustamine kordades odavam nii ettevõttele, töötajale kui kogu ühiskonnale.“

Sotsiaaldemokraadid on Palo sõnul veendunud, et ravikindlustusest saadav kokkuhoid koos töötajate konkurentsivõime suurenemisega korvavad erisoodustuselt saamata jääva maksutulu.

Eelnõu sisaldab mitteammendava loetelu tervisespordile ja haiguste ennetamisele suunatud kulutustest, mida ei loeta erisoodustuseks. Sinna alla kuuluvad muu seas ka tervishoiuteenuste eest tasumine, ravimitele tehtud kulutuste hüvitamine ja spordirajatiste kasutamise rendikulude katmine.

Tulumaksuseaduse muutmise ja täiendamise seadus on kavas jõustada 2013. aasta 1. jaanuaril.

Lisainfo:
Urve Palo
5177912

 

 

 

Tagasiside