Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade

23. november

 

 

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud tulumaksuseaduse muudatused lubavad tööandjatel teha maksuvabalt kulutusi oma töötajate tasemekoolitusse.

 

„Olen sarnase eelnõuga riigikogu ees seitsmendat korda. Ikka on nii, et mõni idee ei leia kohe poolehoidu. Nüüd, kus eelmisel nädalal teatas ka kõige enam meie idee vastu sõdinud erakond, et tasemekoolituse kulud tuleb välja arvata erisoodustuste reast, pole enam mingit takistust seaduse vastuvõtmiseks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

 

 

Sotsiaaldemokraadid esitasid esimest korda juba 2002. aastal eelnõu, mille eesmärgiks oli vabastada ettevõtjad erisoodustusmaksu tasumisest. Nestori sõnul võimaldab see muudatus tööandjatel senisest märksa enam töötajatesse investeerida. „Oleme veendunud, et selle tulemusel kasvab nii ettevõtete kui töötajate konkurentsivõime. Võitjaks on aga terve ühiskond,“ märkis Nestor.

 

 

Tasemekoolitust puudutav tulumaksuseaduse muudatus astub sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt jõusse tuleva aasta 1. juulil.

 

 

 

Täiendav info:

Eiki Nestor

5183432

 

 

Tagasiside