Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Pressiteade

2. november

 

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond tegi täna töötuskindlustuse seaduse muutmiseelnõule ettepaneku, mille järgi panustavad tööandjad ja töötajad edaspidi töötuskindlustusse võrdselt.

 

„Töötuskindlustuse maksemäär on jagunenud siiani nii, et tööandjad maksavad ühe kolmandiku ja töötajad kaks kolmandikku. Hetkel lubatud maksimum kohustab tööandjat maksma 1,4 protsenti ja töötajat 2,8 protsenti palgalt. Tulevikus peab maksimum olema jagatud võrdselt – tööandjalt 2,1 protsenti ja ka töötajalt 2,1 protsenti,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

 

Tema sõnul on antud ettepaneku põhjuseks valitsuse soov muuta ära töötuskindlustuse üks alustala ja suunata vaid hüvitiste maksmiseks mõeldud raha ka töötute koolitamisse ja palgatoetustesse. „Sotsiaaldemokraadid on üheselt vastu valitsuse plaanile panna töötud ise oma ümberõppe eest maksma. Samuti ei pea nad maksma peale, et neid tööle võetakse. Tulenevalt sellest on vaja ära muuta ka teine alustala ja teha 1,4+2,8 süsteem ringi 2,1+2,1 süsteemiks,“ selgitas Nestor.

 

Sotsiaaldemokraadid on tööturuteenuste ja –toetuste sihtkapitali loomisega nõus tingimusel, et sinna ei suunataks töötajate kindlustusmaksete raha. Sihtkapitali vahendid peavad kokku tulema riigieelarvest ja tööandjate poolt töötukassale makstud rahast.

 

„Meie ettepaneku järgi maksavad töötute koolituse ja muud tööhõivemeetmed kinni riik ja tööandjad,“ märkis Nestor. „Valitsuse asemel tuleb aga töötukassale anda otsustusõigus, kui palju kindlustusmaksetest anda tööhõivemeetmetele. Kuidagi ei saa olla nii nagu eelnõus, et valitsus otsustab ja töötukassa vastutab.“

 

Vaidlusalune eelnõu oli riigikogus esimesel lugemisel 20. oktoobril.

 

 

Täiendav info:

Eiki Nestor

5183432

 

 

Tagasiside