Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond teeb valitsusele ettepaneku moodustada sihtkapital, mis tagaks täiendava rahalise ressursi Tallinn-Tartu esimese klassi maantee välja ehitamiseks aastaks 2015.

Riikliku sihtkapitali ülesandeks oleks tee ehituse korraldamine ja rahastamine. Finantseerimisallikatena näevad sotsiaaldemokraadid kütuseaktsiisist kindla osa suunamist sihtotstarbeliselt Tallinn-Tartu maantee ehituseks, laenuraha kaasamist või vajalike summade eraldamist stabilisatsioonireservist. Sihtkapitali mudelit on edukalt kasutatud ka KUMU ehituse juures.

SDE juhatuse liige Jarno Laur ütles, et Eesti tähtsaimat maanteed ei saa ehitada lähtuvalt valitsuse suhtumisest, et ehitame ainult seda, mida Euroopa Liit aitab rahastada. „See on regionaalpoliitiline otsus. Isegi kui õnnestub kaasata Euroopa Liidust täiendavaid vahendeid tee ehitamiseks, ei tohi töö jääda seisma omafinantseeringu nappuse taha,” lisas Laur.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas oma regionaalpoliitilise arengu prioriteediks Tallinn-Tartu maantee, mille väljaehitamisest sõltub paljude Kesk- ja Lõuna-Eesti maakondade areng.

SDE esimees Ivari Padar ütles, et kuna ühendustee ümber on koondunud enamus Eesti maakondi, siis tähendab see ka suurt osa elanikkonnast. „Maantee hindamine kõigest tehniliste parameetrite järgi on äärmiselt lühinägelik, kõige tähtsam pole see, mitu autot selle vahemaa päevas läbib,” lisas Padar.

Lisainformatsioon
Ivari Padar
SDE esimees
+372 513 1851
[email protected]  

Jarno Laur
SDE juhatuse liige
+372 516 7879
[email protected]  

Teate edastas
Piret Pert
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna meediakoordinaator
+372 525 2001
[email protected]  

Tagasiside