Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. jaanuar

 

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus eelnõu, mille eesmärgiks on tagada, et nn vajaduspõhine peretoetus jõuaks edaspidi kõigi nende peredeni, kellele makstakse ka toimetulekutoetust.

Samuti teevad sotsiaaldemokraadid ettepaneku jätta eranditult kõik lapsetoetused toimetulekutoetuse arvestamisel vanemate sissetuleku hulgast välja.

„Meie eelnõu pakub reaalset tuge tuhandetele kitsikuses elavate perede lastele. Valitsuse „suurejooneline lastetoetuse reform,“ mis astub jõusse 1. juulil, toob paraku kaasa olukorra, kus osa toimetulekutoetust saavate perede lastest jääb lisarahast ilma,“ rääkis Pikhof. „Vajaduspõhist peretoetust ei pruugi näiteks saada natuke üle miinimumpalga teeniv lastega üksikema, kuna pere sissetulek on napilt suurem vaesuspiirist.“

Sotsiaaldemokraatide eelnõu parandab Pikhofi sõnul valitsusliidu „reformi“ kõige suurema praagi, laiendades vajaduspõhise peretoetuse saajate ringi ka nende peredega, kelle sissetulek ületab suhtelise vaesuse piiri, kuid kellele jääb pärast eluasemekulude tasumist kätte summa, mis asub allpool toimetulekupiiri.

Kindlasti on vaja muuta ka tänast vildakat toimetulekutoetuse maksmise süsteemi, mis jätab pered sisuliselt ilma lastetoetuseta, selgitas Pikhof. „Kui hoida lastetoetused ja toimetulekutoetus lahus, paraneb vaesuse elavate lastega perede olukord,“ lausus ta.
Pikhofi kinnitusel aitab sotsiaaldemokraatide eelnõu vähendada nii ühiskonnas kasvavat ebavõrdsust kui laste vastuolulist väärtustamist.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside