Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Pressiteade
11. oktoober
 
 
Sotsiaaldemokraadid tahavad täna algatatud eelnõuga kindlustada paremate pensionitingimustega need päästjad, kes tegelevad suitsu-ja keemiasukeldumise ning demineerimistöödega.
 
Päästeteenistuse seaduse muudatused annavad õiguse minna varem pensioniootele neile päästeteenistujatele, kes töötavad kõrgendatud terviseriskide ja ohu tingimustes. Õiguskomisjoni liikme Andres Anvelti sõnul lubab  sotsiaaldemokraatide eelnõu vähemalt 15-aastase staažiga päästetöötajal jääda pensioniootele kuni kümme aastat enne vanaduspensioni ikka jõudmist.
„50-55 aastased mehed ei ole sageli enam võimelised töötama hingamisaparaadiga või tugeva psüühilise stressi tingimustes lõhkematerjalide, radioaktiivsete ja mürgiste ainetega. Nad kannatavad tihti kutsehaiguste käes, samuti on pidev kokkupuude kuumuse, suitsu, niiskuse ja keemiliste ainetega nõrgestanud organismi vastupanuvõimet,“ põhjendas Anvelt. „Vajadust täiendava tagatise järele näitab juba see, et viimase viie aasta jooksul on tervise tõttu teenistusest lahkunud tervelt 73 päästjat.“
Täna on vanaduspensioni ootel oleva päästeteenistuja keskmine toetus 400 eurot kuus, mida makstakse 15 inimesele. Kehtiv seadus lubab pensioniootele jääda kolm aastat enne vanaduspensioni ea saabumist.
 
Täiendav info:
Andres Anvelt
5247747

 

Tagasiside