Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
3. detsember

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud seadusemuudatus lubab põllutöömasinates kasutada erimärgistatud kütust nii teede lumest lahtilükkamisel kui ka muudel päästeoperatsioonidel.

„Oleme samasisulise eelnõuga kolmandat korda riigikogu ees. Kuna sama ettepanekut on asunud toetama ka valitsus põllumajandusministri isikus, siis on põhjust loota, et lõpuks saab asi teoks,“ ütles maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva. Viimaste päevade ilmaolud on Kõva sõnul taas tõestanud, et valla- ja riigiteede lahtihoidmine lumetuisu või tormi ajal on üheselt avalikes huvides.

„Tegevpõllumehena tean, et kütuse vahetamine masinas on pahatihti võimatu või väga aeganõudev. Me arvame, et erakordsetes oludes ei ole nõue kasutada ainult märgistamata kütust õigustatud,“ lisas Kõva.

Sotsiaaldemokraatide esitatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise eelnõu järgi tohib hädaolukorra likvideerimisel ja päästetöödel kasutada erimärgistatud diislikütust. Selleks peab olema kas valitsuse kriisikomisjoni, regionaalse kriisikomisjoni või siis kohaliku omavalitsuse kriisikomisjoni otsus.
 

Täiendav info:
Kalvi Kõva
5216732
 

 

Tagasiside