Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna peale kohtumist sotsiaalminister Hanno Pevkuriga uue gripi A/H1N1 teemal, peab sotsiaaldemokraatide fraktsioon oluliseks, et riskirühmad saaksid vaktsineeritud riigi kulul.  

„Tänases majandusolukorras on palju toimetulekuraskustes peresid ja neil ei pruugi olla raha vaktsiini jaoks, me ei saa jätta vaktsineerimist juhuse hooleks,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Heljo Pikhof. „Lisaks riskirühmadele peab vaktsiin jõudma ka kõikide soovijateni jaemüügis.“ „Vaktsiini on vaja riigi kulul kõige haavatavamatele: lapsed, rasedad ja kroonilised haiged.“
 
Valitsusel tuleb leida raha kas haigekassa reservist või vabariigi valitsuse reservist.
 
Arstidele ja õdedele oleks pidanud vaktsiini ära tellima juba kevadel. „Kui nemad on haiged siis väheneb valmisolek tervishoius.,“ lisas Pikhof.
 
Epideemia Eestisse jõudes tõuseb Lääne-Tallinna keskhaigla, Tartu ülikooli kliinikumi, Pärnu haigla, Ida-Viru keskhaigla ja Narva haigla koormus, kuna nendes haiglates on nakkusosakond, kuhu gripihaiged paigutatakse. Seega võib kaasneda vajadus täiendavate voodikohtade ja lisatööjõu järele, milleks on haiglatel tarvis lisaraha.
 
Eelmisel esmaspäeval esitas sotsiaaldemokraatide fraktsioon riigikogus eelnõu, mille kohaselt teeb parlament valitsusele ettepaneku koostada pandeemia korral tegutsemiseks ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse tagamiseks tegevuskava ning esitada see 1. detsembriks riigikogule.
 
Lisateave:
Heljo Pikhof
SDE fraktsiooni liige, sotsiaalkomisjon
51 19 637
 
 
 
Tagasiside