Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. september

Sotsiaaldemokraadid esitasid sotsiaalminister Taavi Rõivasele arupärimise, et saada teada, milline on sotsiaalministeeriumi roll narkosurmade vastases võitluses ja narkoravi tagamise vallas.

Sotsiaaldemokraadid on viimastel aastatel esitanud nii siseministrile kui peaministrile korduvalt arupärimisi narkosurmade kõrge arvu kohta ja juhtinud tähelepanu asjaolule, et see kurb number on otseses sõltuvuses tänavadiilerite püüdmise vähesusega.

„Meie arupärimiste survel muutunud taktika, kus „narkoparunite püüdmise“ kõrval keskenduti ka diilerite püüdmisele, tagas esimeses kvartalis narkosurmade arvu 44 protsendilise languse,“ märkis Kalev Kotkas. „Samas on narkomaania jätkuvalt ühiskonnas väga terav probleem. Uuringud on toonud välja, et noorte seas pole uimastitarbimine vähenenud.“

Kotkase sõnul pole paraku teada, mida on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tehtud narkosurmade vähendamiseks. Sotsiaaldemokraadid küsivad Rõivaselt, millal realiseerub lubatud narkosurmade vähendamiseks mõeldud naloksooni programm ja kuidas plaanitakse vähendada uimastitarvitamist noorte seas.

„Millised vahendid on sotsiaalministeeriumi valitsusalas eraldatud narkomaania ennetuseks ja kui paljudele inimestele on narkoravi hetkel tagatud? Mis juhtub sõltlasega pärast ravilt vabanemist? Kuidas on tagatud teenused sõltlaste integreerimiseks ühiskonda?,“ küsivad sotsiaaldemokraadid ministrilt.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

 

Tagasiside