Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus esimesel lugemisel olnud riigieelarves on Sotsiaaldemokraatide fraktsioonile vastuvõetamatu valitsuse plaanitud silmatorkavalt suur kärbe sisejulgeoleku vallas – tänavusega võrreldes kahanevad politsei- ja piirivalveameti personalikulud 13,7 protsenti ja päästeameti omad 10,8 protsenti.

„Igasugustel kärbetel on kuskil piir ja sisejulgeoleku tagamisel saab see piir kahjuks ületatud,“ ütles Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.
 
Ka on 2010. aasta riigieelarve sotsiaaldemokraatide meelest vägisi tasakaalu poole upitatud, sest eelarve tulude poolel on tehtud juurdekirjutusi, mis toovad vaid ühekordset tulu.
Kõige suurem mure ongi Nestori sõnul see, et sammud, mida eelarves tehakse ühekordsetena ei ole jätkusuutlikud, nagu näiteks dividendide väljavõtt ja riigivara müük. „Telekomi müük tähendab loobumist märkimisväärsest tulevikutulust,“ nentis Nestor.
 
Kohalike omavalitsuste eelarve puudujäägiks on valitsus kavandanud vaid 600 miljonit, teades seejuures, et 2008. aastal oli see summa 1,6 miljardit ehk siis üle kahe korra suurem.
 
„Euro eesmärgina on tänaseks valitsusliitlaste jaoks muutunud vahendiks. Täpsem ja ausam oleks öelda, et käestlibisevaks lootuseks,“ hindas Nestor Maastrichti kriteeriumide täitmist.
 
Riigieelarve teine lugemine on 18. novembril ja sotsiaaldemokraatide fraktsioonil on kavas teha riigieelarvesse mitmeid muudatusettepanekuid.
 
 
Lisa teave:
Eiki Nestor
SDE fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige
51 83 432
 
 
 
 
Tagasiside