Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

15. november
 
 
 
Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb majandusminister Juhan Partsil anda riigikogu ees ülevaade puidu massilisest põletamisest Narva elektrijaamades ja selle mõjudest nii kodutarbijatele kui tööstustele.
„Eestit ootavad lähiajal ees ulatuslikud kodukulude hinnatõusud, mida veavad elektrituru avanemine 2013. aastal, CO2 kauplemissüsteem ning kõvasti kasvav nõudlus puidu järele energiatootmises. Viimast mõjutab enim aina laienev puidu põletamine põlevkivielektrijaamades,“ seisab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna arupärimises.
 
Karel Rüütli sõnul plaanib Eesti Energia ehitada kaks uut põlevkiviplokki, mis mitmekordistavad nõudlust hakkpuidu järele. Kui nõudlus tõuseb kuni kuue miljoni tihumeetrini, tõusevad märkimisväärselt ka küttepuidu hinnad.
 
„Juba saabuvaks küttehooajaks oodatakse ca 20 %-list hakkepuidu turuhinna tõusu, mis tähendab, et puidust toodetud soojus kallineb tarbijatele võrreldes eelmise aastaga ca 3,5 eurot MWh kohta,“ selgitas Rüütli. „Kuna hakkepuidu tootmiseks kasutatakse ka kvaliteetset ümarpuitu, siis mõjutab hinnatõus olulisel määral kogu puiduturgu, sealhulgas ka halupuiduga kütjaid.“ Olukorra puiduturul pöörab aga täiesti pea peale ka ühe põlevkiviploki valmimine, sest Narva elektrijaamade osakaal tõuseb siis turul ca 45%-ni, lisas Rüütli.
 
Seepärast küsivad sotsiaaldemokraadid Partsilt, kas majandusministeerium või Eesti Energia on arvestanud näiliselt odava taastuvelektri tootmise kaudseid mõjusid, mis võivad negatiivselt tabada nii kodutarbijaid kui ka tööstuseid. Samuti tuleb tal öelda, kui palju kavatsevad Narva elektrijaamad 2012. aastal puitu põletada ja kuidas see mõjutab puidu hinda.
 
 
Täiendav info:
 
Karel Rüütli
5246312
 
Tagasiside