Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toetas Riigikogu keskkonnakomisjon sotsiaaldemokraatide eelnõud, mille alusel tuleb põlevkivi arengukava arutamisele Riigikogusse.

Sotsiaaldemokraadid on seisukohal, et põlevkivi arengukava on väga olulise tähtsusega kava, mis määrab selle, kui palju põlevkivi aastas kaevandatakse ja kuhu ning millal tulevad uued kaevealad. Seetõttu ei piisa selle kava vastuvõtmiseks ainult valitsusest nagu seadus siiani määrab.

„Valitsus on sotsiaaldemokraatide eelnõusid tõrjunud põhjendusega, et teeb ise parema seaduse. Seni pole valitsusel aga omavahelist konsensust ja eelnõu on Riigikogusse praeguseni saatmata. Kui Riigikogu suur saal SDE eelnõud ei toeta, ei jõua praegune koosseis uut põhimõtet enam vastu võtta,” ütles Riigikogu liige Kadi Pärnits.

Juba eelmise aasta juuni alguses andsid 84 avaliku elu tegelast eesotsas Toomas Hendrik Ilvesega sotsiaaldemokraatide algatusel allkirja uute põlevkivikaevanduste rajamise vastu ning nõudsid, et kava tuleks arutlusele Riigikogus. Eelmise aasta jõuludest alates on oma allkirja andnud ka 5000 Virumaa elanikku, sest uued kaevandused ohustavad reaalselt nende joogivett.

Tagasiside