Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

5. aprill

 
Sotsiaaldemokraadid nõuavad, et sotsiaalminister Hanno Pevkur ütleks homsel pensioniea tõusu käsitleval sotsiaalkomisjoni istungil, millal valitsus toob riigikogu ette tööõnnetus-ja kutsehaiguskindlustuse ning tööpensionide seaduseelnõud.  
 
Sotsiaaldemokraatlik Erakond on pensioniea rutakale tõstmisele vastandunud põhjusel, et pensionikindlustuses tuleb esmalt ära lahendada märksa põletavamad probleemid.
 
„Sotsiaalministri selge kohus on anda avalikkusele teada, millal valmib ammuoodatud tööõnnetus-ja kutsehaiguskindlustuse seaduse eelnõu ning millal töötab valitsus välja tööpensionide süsteemi. Samuti peab minister välja ütlema, millal kavatseb valitsus  mõlemad seadused jõustada,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof. Tema sõnul vajavad sajad tuhanded inimesed kindlust oma tuleviku osas.
 
Sotsiaalkomisjoni avaliku istungi kokkukutsumist nimetas Pikhof opositsiooni selgeks võiduks. 24. märtsil loobusid valitsusliidu saadikud pensioniiga kergitava seaduse kiirkorras läbisurumisest ja nõustusid nii olulist teemat koos huvigruppidega arutama.
 
Pensioniea tõusu vajaduse ja mõjude arutelule on kutsutud Ametiühingute Keskliidu, Tööandjate Keskliidu, Lastevanemate Liidu, Eesti Panga, Raudteelaste Ametiühingu, Transporditöötajate Ametiühingu, Pensionäride Ühenduse ning Eesti Gerontoloogia ja Geriaatria Assotsiatsiooni esindajad, Praxise analüütikud ning riigikontrolör.
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637 
 
 

 

Tagasiside