Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond taotleb  täna  riigikogus pensioniiga kergitava eelnõu tagasilükkamist, kuna sellele sammule peavad eelnema tööpensionide süsteemi loomine ning tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse kehtestamine.

Sotsiaalkomisjoni kuuluva Heljo Pikhofi sõnul alustas valitsus valest otsast, sest ei ole mõtet panna sarikaid püsti, teadmata, kas majakarp üldse vastu peab. „Enne, kui hakata pensioniea uut piiri maha märkima, tuleb lahendada terve rida probleeme, mis juba praegu õõnestavad riiklikku pensionikindlustust,“ selgitas Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid peavad vajalikuks tööpensionide süsteemi väljatöötamist, millest hakatakse edaspidi hüvitama soodustingimustel pensionile jäävate inimeste pensioni. Samuti tuleb võimalikult kiiresti kehtestada tööõnnetus-ja kutsehaiguskindlustus ning mõelda läbi,  kuidas kompenseerida  inimestele pensionipõlves lastekasvatamisele läinud aega, lisas Pikhof.
 

Erakonna ettepanekuid toetab kujukalt tõsiasi, et viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud töövõimetuspensioni saajate arv. Rööbiti pensioniea järk-järgulise tõstmisega on töövõimetute naiste osakaal vanuses 55-59 aastat tõusnud lausa kaks korda. Laienenud on ka eel-, soodus-ja eripensionäride hulk, mistõttu on Eestis arvukalt nn noorpensionäre.
 

„Pensioniea tõstmine vajab palju tõsisemat ja sisulisemat ettevalmistust. Loodetav kasu jääb saamata, kui asja sisuline külg on lahendamata,“ osutas Pikhof.
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

Tagasiside