Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna ja homme külastavad Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmed Saaremaad, et saada ülevaade selle maakonna arengust ja probleemidest.

„Saaremaal tekib sügisel jõuline haldusterritoriaalne mudel „üks maakond – üks omavalitsus“ ning muidugi soovime näha, kuidas see kõik toimub ja kuidas hakatakse maakonnaüleselt elu korraldama,“ ütles SDE parlamendifraktsiooni esimees Kalvi Kõva.

Kuressaare linnapeana töötanud nüüdne Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso, kes homme hommikul annab koolitunni Kuressaare Ametikoolis, rõhutas: „Meie juhtimisel toimuski Eesti omavalitsuste suurim ühinemisalgatus paar aastat tagasi. Nüüd peame selle eduka elluviimise eest ka vastutama – soovime uue omavalitsuse käimatõmbamises ja juhtimises kindlasti kaasa rääkida.“

Saaremaad külastavad veel parlamendi kultuurikomisjoni liikmed Heljo Pikhof ja Toomas Jürgenstein, õiguskomisjoni liige Hardi Volmer, e-Eesti toetusrühma esimees ja maaelukomisjoni liige Tanel Talve ning reedel liitub nendega kultuuriminister Indrek Saar.

Parlamendipoliitikud külastavad näiteks ka Kuressaare Lennujaama, Orissaare Gümnaasiumi, eakate päevakeskust ja kohalikku raamatukogu, Kuressaare linnavalitsust ja linna gümnaasiume, Sõmera hoolekodu, mitmeid ettevõtteid, Laadla külamaja, Torgu raamatukogu.

Täna õhtul kell 18 toimub Kuressaare Pritsumaja 2. korrusel (Tallinna 4) SDE parlamendisaadikute kohtumine saarlastega.

 

Tagasiside