Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis tunnistas kultuuriminister Raivo Palmaru Riigikogu liikme Mart Meri küsimusele vastates, et Sakala Keskuse puhul lammutamisest ei pääse. Meri pani selline vastus imestama, sest vastavad dokumendid lammutamist ette ei näe.

„Arhitektide Liit on käesoleva aasta 30. novembril teinud ekspertiisi vastava ala detailplaneeringule. Ekspertiisi järgi detailplaneering, mis on kehtiv alusdokument, keskuse lammutamist ette ei näe. Teatavasti on detailplaneeringu rikkumine karistatav. Kultuuriministri vastus, et me ei ole arhitektid ega oska lugeda detailplaneeringut, oli äärmiselt küüniline, sest just minister on kutsutud ja seatud teostama järelvalvet Sakala Keskuses toimuva üle,” kommenteeris Mart Meri.

Ka 2003. aastal kehtestatud tingimused hoonestusõiguse konkursi väljakuulutamisel ei räägi poole sõnagagi olemasolevate hoonete lammutamisest. Leping ise on ministri suu läbi kuulutatud salajaseks. „Võiks ju oletada, et lepingu salajaseks kuulutamine tähendab seda, et konkursitingimused ja praegu kehtiv leping on omavahel vastuolus. Ning muidugi on seda äärmiselt ebameeldiv üles tunnistada,”  lisas Meri.

Tagasiside