Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. aprill

 

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof kutsus täna riigikogus poliitikuid üles töötama välja paindlikke pensionile mineku tingimusi, mis arvestaksid nii eakamate inimeste kui tööturu võimalustega.
 

„Tõsiselt tuleb kaaluda pensionile siirdumise paindlikke võimalusi, mis annavad inimestele suuremad valikuvabadused. Igale teisele inimesele meeldib võimalus töötada osaajaga selle asemel, et minna kohe pensionile ja katkestada kõik suhted huvipakkuva tööga,“ ütles Pikhof arutelul põlvkondade solidaarsuse üle. „Pensionile minek peab olema pigem protsess kui sündmus, pigem teekond kui sihtpunkt. Seega on väga oluline, et oleks rohkem paindlikke töövorme,“ lisas Pikhof.

Sotsiaaldemokraatide arvates ei peaks pensioniiga algama mitte kindlast vanusest, vaid olema laiemas vahemikus. Pikhofi sõnul saab siis iga inimene, lähtudes oma tervisest, tehtavast tööst ja saadavast tulust, ise otsustada, millal on mõistlik pensionile jääda. Tehtud valikust sõltub pensioni suurus: mida hiljem pensionile lähed, seda suurem see on.

„Sotsiaalpartneritega tuleb kokku leppida need võimalused, mis aitaksid vanemaealisi kauem tööturul hoida. Sihipäraselt tuleb muuta ka ühiskonna suhtumist eakatesse, muuta müüte ja eelarvamusi, mille kütkes on sageli eakad isegi,“ kinnitas Pikhof
 

 

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside