Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Portugalis Portos toimuval Euroopa Sotsiaaldemokraatliku Partei (PES) kongressil võeti vastu energiapoliitika resolutsioon, mis nõuab ELi juhtidelt ühtset energiapoliitikat. Eesti sotsiaaldemokraadid esitasid resolutsiooni 18 parandust, mis käsitlesid energiasäästu, taastuvenergia osakaalu tõstmist Euroopas ja energiajulgeolekut. Esitatud muudatusettepanekust pooled leidsid kongressi toetuse.

 

Energiapoliitika arutelul esinenud SDE esimees Ivari Padari kõne keskendus taastuvenergiale ja energiajulgeolekule. Padari rõhutas bioenergeetika olulist potentsiaali Euroopa uutes liikmesriikides ja kutsus ELi valitsusjuhte üles toetama Euroopa Komisjoni ettepanekut asuda toetama uute liikmesriikide põllumajandusettevõtjaid, kes tegelevad biomassi tootmisega. „Eriti oluline on see riikidele nagu Eesti, kus praegu on kuni üks kolmandik maad harimata,” rõhutas Padar.

Padar esines arutelul koos Rumeenia endise välisministri Mircea Geoana, Suurbritannia ja Soome asepeaministrite John Prescotti ja Eero Heinäluomaga. Arutelu modereeris europarlamendi liige Katrin Saks. Kongressil viibiv SDE esimees Ivari Padar on pidanud kahepoolseid kohtumisi Soome ja Taani sotsiaaldemokraatide juhtidega. Europarlamendi liige Marianne Mikko valiti kongressil Euroopa sotsiaaldemokraatide naisühenduse juhatusse.

Fotod plenaaristungist

http://webcast-pes.all2all.org/index.php/photos/view/58/en

 

Tagasiside