Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. november
 

 

 

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab täna algatatud eelnõuga taastada kuni 2009. aasta 1. juulini kehtinud õppelaenude hüvitamise korra neile inimestele, kes alustasid oma õpinguid enne antud tähtaega.

Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse vastuvõtmise järel lõpeks tuhandete noorte inimeste õigustatud ootuste rikkumine, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Karel Rüütli.

„Läinud aasta juunis kaotas riigikogu sisuliselt üleöö ära õppelaenu hüvitamise avaliku sektori töötajatele, kes ei olnud selleks hetkeks oma kõrgkooliõpinguid lõpetanud ja töötanud aasta aega avalikus sektoris. Samuti kaotati ära õppelaenu kustutamine neile laenu võtjatele, kelle perre sünnib laps,“ selgitas Rüütli.

Tema kinnitusel on tegu äärmiselt tõsise probleemiga, mis vajab kiiret lahendust. „Noored inimesed on läinud heas usus õppima, teades, et teatud erialadele tööle asudes maksab riik nende eest laenu tagasi,“ rääkis Rüütli. „Mitu end petetuna tundnud inimest on pöördunud kohtusse. Üks noor õpetaja juba võitis selles vaidluses riiki ning mitu kohtuasja on pooleli. Meie üheks eesmärgiks on välistada massiline kohtusse minek,“ rääkis Rüütli.

 

 

Täiendav info:
Karel Rüütli
5246312

 

 

Tagasiside