Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon nõuab siseminister Marko Pomerantsilt justiitsminister Rein Langi vea parandamist ning Vene Riigiduuma saadiku Sergei Markovi kohest taaslülitamist Schengeni viisaruumi sissesõidukeelu nimekirja. Ühtlasi kutsub fraktsioon Langi homme kella 9 kohtumisele, et kuulda ministri põhjendusi, miks ta Markovi nimekirjast eemaldas.

„Leidsime, et endise siseministri Jüri Pihli omaaegne otsus lülitada Eesti vastaste küberrünnakute korraldamisega praalinud Markov Schengeni viisakeelu nimekirja oli igati põhjendatud. Sissesõidukeeld kogu Schengeni viisaruumi toimib tõhusa heidutusena inimeste suhtes, kes ohustavad Eesti julgeolekut,“ ütles SDE fraktsiooni liige Sven Mikser.

Mikseri sõnul on SDE fraktsiooni liikmetele jäänud täiesti arusaamatuks, miks pidi justiitsminister Sergei Markovi „mustast nimekirjast“ kustutama. „Sellepärast otsustasime, et kutsume Rein Langi homme kella 9 sotsiaaldemokraatide fraktsiooni, et ta saaks oma motiive seletada,“ ütles Mikser.

Lisainfo
Sven Mikser
SDE fraktsiooni liige, väliskomisjoni esimees
[email protected]
5073458

Tagasiside