Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

3. august

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimel täna riigikogus sõna võtnud Jüri Tamme kinnitusel tuleb monopolide teemat käsitleda edaspidi ilma õõnsate sõnadeta ning mitte anda inimestele petlikke lootusi.

Monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse väljatöötamine ja menetlemise käik on Tamme sõnul näide halvast seaduseloomest, mille esimeseks tulemuseks oli põhjakõrbenud kiirtoit.

„Sotsiaaldemokraate paneb nördima suhtumine, kus eelnõuga kaasnevalt ei suudeta õigeaegselt välja töötada alamakte või rakenduslikke sätteid,“ märkis Tamm. „Veel enam paneb käsi laiutama see, et kaasnenud ei ole mõjude analüüsi. Seadus on mitme kuu jooksul teinud läbi põhjalikud muudatused, mille hinda ei suvatseta või ei suudeta tuvastada.“

Majanduskomisjoni liikme väitel ei ole täna teada, mida toob seadus kaasa teenuste hinnale ja kvaliteedile ning kuidas ta mõjutab ettevõtlust, omavalitsusi ja eriti tavakodanikke. „Peame tulevikus vajalikuks lisameetmete väljatöötamist, mis võimaldaksid elanikele regiooniti kompenseerida seadusest tuleneva võimaliku hinnasurve. Samuti peame vajalikuks monopolide temaatika käsitlemist veelgi laiemas kontekstis, kuid ilma vahu, mullide ja auruta,“ osutas Tamm vajadusele tegeleda ka ülejäänud monopolidega.

Täiendav info:

Jüri Tamm
5038885

 

 

Tagasiside