Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

29. september

 

 

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna riigikogus algatatud seadusemuudatusega anda valitsusele õiguse riigistada looduskaitsealadele püstitatud ebaseaduslikud ehitised.

 

Sotsiaaldemokraatide eelnõu lubab valitsusel võtta loodusreservaadis või sihtkaitsevööndis asuvad ebaseaduslikku ehitised tasu maksmata riigi omandisse ja kasutada neid edaspidi üldistes huvides – teaduslikel uuringutel, kaitseala hooldamisel, loodushariduslikel eesmärkidel.

 

„Viimastel aastatel on sagenenud juhtumid, kus kaitsealustele laidudele või rannikule on kerkinud omavolilised ehitised, enamasti suvilad. Selliseid ehitisi on 40 ringis,“

selgitas Mark Soosaar. „Kõige räigem juhtum on teada Pärnumaalt Pihelgalaiult, kus Varbla vallavalitsus väljastas ebaseadusliku loa taluhoonete ehitamiseks. Samas kehtib taolistel linnukaitsealadel kevadest sügiseni täielik liikumiskeeld.“

 

Täna on võimalik nõuda ebaseaduslike ehitiste likvideerimist. Soosaare sõnul ei ole kaitsealadel lammutamine sageli otstarbekas, kuna see kahjustab omakorda niigi habrast loodust.

 

Looduskaitseseaduse ja ehitusseaduse muutmiseelnõu järgi hakkab omavoliliste majade riigi omandisse võtmist korraldama keskkonnaministeerium.

 

Täiendav info:

Mark Soosaar

5024947

 

 

 

 

 

Tagasiside