Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. juuni

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogule eelnõu, mis paneb kohalikele omavalitsustele kohustuse tegeleda ettevõtluskeskkonna arendamise ja töökohtade loomisega. Raha selle ülesande täitmiseks tuleb valdadele ja linnadele eraldada riigieelarvest.

„Ettevõtluse regionaalse arengu küsimused on täna vaid majandusministeeriumi vastutusalas, mis on selgelt ebapiisav ja seda eriti olukorras, kus arvukad riiklikud dokumendid ja strateegiad rõhutavad kohaliku ettevõtluse tähtsust,“ märkis Neeme Suur. „Sotsiaaldemokraatide eelnõu eesmärgiks on soodustada ettevõtlust ja aidata kaasa nii uute ettevõtete kui töökohtade loomisele. Leiame, et omavalitsused peavad koostöös riigiga looma tingimused töökohtade tekkeks ka väljaspool suuremaid linnu.“

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse eelnõu järgi tuleb omavalitsuste uuest kohustusest tulenevad kulud katta riigieelarvest. Valitsus peab välja töötama omavalitsustele raha eraldamise ja kasutamise korra.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda viis 2012. aastal läbi omavalitsuste ettevõtjasõbralikkuse uuringu, millest selgus, et tervelt 90 protsenti küsitletud ärimeestest on pidanud suhtlema omavalitsustega. „Seega mõjutab omavalitsuste suhtumine ja hoiak otseselt ettevõtlust ja seeläbi ka Eesti majandust,“ ütles Suur.

Täiendav info:
Neeme Suur
5072228

 

 

Tagasiside