Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE: Õiguskantsleri leidmine meie riigile saab olema keerukas

Riigikogu salajasel hääletusel täna ei leidnud toetust Jõksi jätkamine õiguskantslerina, kuigi
sotsiaaldemokraadid toetasid president Ilvese ettepanekut nimetada Allar Jõks õiguskantsleriks järgnevaks seitsmeks aastaks.

„Kui KERE (Keskerakond ja Reformierakond) andis täna mõista, et neile sobib ainult selline õiguskantsler, kes oma tööd ei tee – siis kust leida selline inimene, kes on seda valmis avalikult tunnistama,” küsib Eiki Netsor. „Edasine lahendus saab olema keerukas ja mitte ainult presidendile.”

Sotsiaaldemokraadid arvavad, et Allar Jõks on seitse aastat teinud tööd nii, nagu põhiseadus temalt nõuab ja nii nagu ta seda ametipostile asudes lubas. Kellelgi peab olema õigus parlament korrale kutsuda ja seda nelja aasta vältel.

Põhiseadus eeldab, et õiguskantsler on sõltumatu ametiisik, kes teostab järelevalvet Riigikogu, Valitsuse ja KOV õigustloovate aktide üle. Õiguskantsler ei tohi lähtuda poliitilistest jõujoontest. Valijate jaoks on õiguskantsler mitte paragrahvide lugeja vaid riivatud õiglustunde kaitsja.

„Sisuliselt ei ole jätkunud julgust välja öelda, et Jõksi puhul segab üht või teist poliitikut just sõltumatus,” ütleb Eiki Nestor: „välja käidud sobimatuse põhjused on otsitud või lausa naeruväärsed.”

SDE on pettunud, et siiani ei ole toimunud sisulist debatti, millist õiguskantslerit meie riik vajab.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250 
631 6650
[email protected]

Tagasiside