Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni hinnangul ei ole tark katta 6 miljardi krooniga defitsiidis riigieelarve kogu puudujääki ainult riigi reservidest, vaid hiljemalt jaanuari lõpuks on tarvis valitsusel otsustada riigi võlakirjade emiteerimine või laenu võtmine.

„Tänaste teadmiste juures on võlakirjade abil puudujäägi katmine riigi rahakoti seisukohast kasulikum, kui reservide pruukimine. Reserve võib meil vaja minna ka hiljem. Ka naaberriigi Läti tõsine seis on osaliselt tingitud tagavarade puudumisest,” ütles Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Tulumaksureform lükati aasta võrra edasi, aga Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni meelest on juba pool aastat selge, et tulumaksu langemine peab üldse ära lõppema. „Silmnähtav on, et eraisiku tulumaksu langus ei ole meie inimestele ja majandusele õnne toonud,” ütles Nestor.

Sotsiaaldemokraatide meelest on vajalik võimalikult kiire eurole üleminek, sest siis pole ohtu, et meil kordub Islandi kogemus, kus kohaliku raha väärtus langes, mille tulemusena kaotasid kõik tarbijad ja eriti eluasemelaenudega pered.

„Eurole üleminek tagab Eesti tarbijate täieliku rahalise julgeoleku ja siin on tarvis laiemat poliitilist mõistmist,” ütles Nestor. ”Kui aga ei suudeta esimesel võimalusel eurole üle minna, siis peavad kodanikud-tarbijad poliitikute vead ja koostöövõimetuse kinni maksma.”

2010. aasta eelarve otsused on vaja langetada võimalikult vara, sest sel aastal on erakondade endi loodud müüdid takistanud kiireid otsuseid ja põhjustanud aeganõudvaid vaidlusi.
„Inimesed aga ootavad mõistuspärast tegevust, mis Eestit edasi viib,” ütles Nestor.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]
eikinestor.blogspot.com
www.sotsdem.ee

 
Karin Tammer
555 89 250

 

 

Tagasiside